Extra Duty List

Time Table Allotment (Senior / Middle) Ms. Sarita Singh
Ms. Rajni Dhawan
Ms. Pooja Maithani
Time Table (Junior) 
Sector - 45 Ms. Kanika Sachdeva
Sector - 47 Ms. Arti Kapoor
Time Table Substitution (Senior / Middle) Ms. Nishi Dhanjal
Ms. Pooja Maithani
Ms. Rajni Dhawan
Webzine and School Live Magazine
(Senior) Ms. Richa Sinha
Ms. Jenia Chattopadhyay
(Junior) Ms. Archana Malik
Portal Result
(III - V) Ms. Mona Sharma
Ms. Ritu Arora
(VI - XII) Ms. Chanchal Chandana
Ms. Swati Panhani
Transport
Senior Routes (Sector - 45) Mr. Paramvir Singh
Mr. Kamal Singh Mehta
Mr. Mahender Singh
Junior  Routes (Sector - 47) Ms. Anita Rangi
Mr. Balbeer Singh
Infant Routes (Sector - 40) Ms. Manjul Sahni
Mr. Balbeer Singh
School Magazine (Senior) Ms. Sonia Jain
Ms. Richa Zalpuri
(Junior) Ms. Archana Malik
Ms. Puja Gupta
(Primary) Ms. Mamta Chadha
Ms. Niti Duggal
School Ambience
Overall Incharge Ms. Madhumita Nandi
A - Block Mr. Sushanta Chaterjee
B - Block Ms. Bhavna Srivastava
C - Block Ms. Rupina Anand
Exchange Programmes
German Ms. Pooja Parwanda
French Ms. Sarabjit Lall
Polish Ms. Mamta Kanti Kumar
Coordinator UNIC Ms. Leela Grewal
Microsoft Engagement Ms. Chanchal Chandna
Ms. Ruchi Baweja
Coordinator for Student Welfare Ms. Madhuri Arora
Canteen Committee Ms. Ritika Oberoi
Ms. Heena Sharma
Team Shiksha Kendra Activities Ms. Neelam Sharma
Ms. Madhuri Arora
Olympiad / SMTE etc. Ms. Neha Seth
Ms. Neetika Nanda
Photographs / Newspaper Cuttings Ms. Ritu Bhalla
Ms. Shikha Jain
Ms. Alpna Gaur
School Portal
Senior and Middle Ms. Monisha Ahluwalia
Junior Ms. Mona Sharma
Primary Ms. Neeti Duggal
Infant Reps
Alumni Cell Ms. Jaya Raswant
Ms. Harmeet Kaur
Teacher's Resource Centre Ms. Ritu Bhalla
Webzine and School Live Magazine
(Senior) Ms. Richa Sinha
Ms. Jenia Chattopadhyay
(Junior) Ms. Archana Malik
Buddy Reading Programme (Junior) Reps
Assembly, Inter House Activities and Guest Speaker Programme
Inter House Activities Ms. Rajendrani Mukherjee (Assembly)
Ms. Dhara Seth Bhatnagar (Assembly)
(Sector - 45) Ms. Leena Menon (Inter House)
Ms. Anupama Raheja (Inter House)
Guest Speaker Programme Reps
Ms. Arti Kapoor (Assembly)
(Sector - 47) Ms. Vandana Kapoor (Inter House)
(Primary) (Infant) Reps
VI - VIII Ms. Geeta Mehta
Ms. Priyanka Kochgaway
Intra Class Assembly and Inter School Events Ms. Reps
Ms. Aditi Mathur (XI-XII)
IX - XII Ms. Sonali Dewan (IX-X)
Ms. Kavita Tewari (GSP-XI)
Ms. Swati Panhani (GSP-XI)
Activities and Trips (Infant and Primary) Reps
Trips and Tours
(Junior) Ms. Manisha Gupta
Ms. Chesta Mehrotra
(Senior / Middle) Ms. Rinku Sinha
Ms. Anu Mathur
Staff Room Incharges
Senior Ms. Rina Bhardwaj
Ms. Gunjan Jalodia
Ms. Sangeeta Sharma
Middle Ms. Lovely Mann
Ms. Ritika Raj Mukkar
Ms. Meena Arora
Junior (Sector - 47) Ms. Parveen Kumari
(Sector - 45) Ms. Sangeeta Kain
Dispersal (Middle) Reps