Extra Duty List

Time Table Allotment (Senior / Middle) Ms. Sarita Singh
Ms. Rajni Dhawan
Ms. Pooja Maithani
Time Table Substitution (Senior / Middle) Ms. Nishi Dhanjal
Ms. Pooja Maithani
Ms. Rajni Dhawan
Portal Result
(III - V) Ms. Mona Sharma
(VI - XII) Ms. Ritu Arora
Ms. Chanchal Chandana
Ms. Swati Panhani
Transport
Senior Routes (Sector - 45) Mr. Paramvir Singh
Mr. Kamal Singh Mehta
Mr. Mahender Singh
Junior  Routes (Sector - 47) Ms. Anita Rangi
Mr. Balbeer Singh
Infant Routes (Sector - 40) Ms. Manjul Sahni
Mr. Balbeer Singh
HPE Coordinator
XII Mr. Kamal Singh Mehta
XI Ms. Reena Sonkar
X Mr. Ishwar Dass
IX Mr. Pardeep Kumar
Atal Tinkering Lab (Coordination) Ms. Kavita Tewari
Ms. Ritu Arora
Ms. Anjali Balana
Ms. Rachna Bhatia
Ms. Sonali Dewan
Functions Coordinator
(Senior / Middle) Ms. Pooja Parwanda
Ms. Rekha Ajay
(Junior) Ms.Devyani Singh
Ms. Dhara Seth Bhatnagar
Reps
School Ambience
Overall Incharge Ms. Madhumita Nandi
A - Block Mr. Sushanta Chaterjee
B - Block Ms. Bhavna Srivastava
C - Block Ms. Rupina Anand
Exchange Programmes
German Ms. Pooja Parwanda
French Ms. Sarabjit Lall
Polish Ms. Mamta Kanti Kumar
Coordinator UNIC Ms. Leela Grewal
Microsoft Engagement Ms. Chanchal Chandna
Ms. Ruchi Baweja
Coordinator for Student Welfare Ms. Rina Bhardwaj
Canteen Committee Ms.Joyeeta Dua
Ms. Malini Chaturvedi
Team Shiksha Kendra Activities Ms. Rekha Ajay
Ms. Neelam Sharma
Olympiad / SMTE etc. Ms. Neha Seth
Ms. Neetika Nanda
Duke of Edinburgh Ms. Manju Lata Dwivedi
Mr. Pardeep Kumar
TGELF Ms. Archana Singh
Ms. Rachana Takshak
Interact Ms. Rekha Ajay
Ms. Meera Khurana
Intach / Itihaas (Incharge) Ms. Poonam Sood
Senior / Middle Ms. Gunjan Jalodia
Ms. Ritu Singh
(Junior) Ms. Anindita Mukherjee
Ms. Kanwalpreet kaur
Cyber Congress Ms. Shreya Jain
Ms. Nidhi Arora
Social Media Coordination Ms. Jyotika Kapoor
Content Writing
Theatre / Street Play Ms. Neelam Sharma
Ms. Anju Bhatnagar
Ms. Meera Grover
Record Keeping
(Photographs / Newspaper Cuttings)
Ms. Ritu Bhalla
Ms. Shikha Jain
Ms. Alpana Gaur
School Portal
Senior and Middle Ms. Monisha Ahluwalia
Junior Ms. Pavittarjit Kaur
Primary Ms. Niti Duggal
Infant Reps
Alumni Cell Ms. Harmeet Kaur
Ms. Shradha Bhatnagar
Health Club and CEEC
(Senior) Ms. Grishma Sharma
Ms. Deepti Puri
(Middle) Ms. Smriti Lahri
Ms. Alka Manglik
(Sector - 47) Ms. Priyanka Bhatnagar
Teacher's Resource Centre Ms. Rina Bhardwaj
Ms. Ritu Bhalla
Squad (Quiz and Debate Club) Ms. Rakhi Mohan
Ms. Hema Jain
Pulse (Biology Club) Ms. Sangeeta Luthra
Red Shift (Physics Club) Ms. Sonu Khandelwal
Allotropes (Chemistry Club) Ms. Ritu Jain
Node (Computer Club) Ms. Jyoti Khurana
Kaizen (Commerce Club) Ms. Jaya Raswant
Viewfinders (Photography Club) Ms. Ruchi Baweja
Pi Squad (Maths Club) Ms. Bindu Pramod
Yuvrang (Hindi Club) Ms. Kiran Soni
As you like it... (English Club) Ms. Rachna Takshak
Dharohar (S.St. Club) Ms. Priya Gupta
Ms. Kiran Vidhyarthi
Insight (Psychology Club) Ms. Renuka Fernandes
MUN Ms. Kanu Chopra
Ms. Opinder Bains
NASA Ms. Harpreet Joshi
Spic Macay Mr. Ravi Gangani
Mr. Satish Kumar
Webzine and School Live Magazine Ms. Jenia Chattopadhyay
Trips and Tours (Senior and Middle Wing) Ms. Anu Mathur
Ms. Meena Arora
Buddy Reading Programme (Junior) Reps
Assembly, Inter House Activities and Guest Speaker Programme
III-V Ms. Radhika Karnaik
Inter House Activities Ms. Arushi Garg
(Sector-45) Ms. Vidhu Bhatia
(Sector-47) Ms. Kavita Guha
Assembly (Sector - 45) Reps/Wardens
(Sector-47) Ms.Gayatri Yadav
Guest Speaker Programme Reps
VI - VIII Ms. Priyanka Kochgaway
Ms. Poonam Sood
IX - XIIMs. Rina Bhardwaj (XI-XII)
Ms. Sonali Dewan (IX-X)
Ms. Kavita Tewari (GSP-XI)
Ms. Swati Panhani (GSP-XI)
School Magazine
(Senior) Ms. Deepti Kochak
Ms. Rajni Hoda
(Junior) Ms. Archana Malik
Ms. Neha Satish Karan
(Primary) Ms. Niti Duggal
Ms. Nidhi Anand
Webzine and School Live MagazineMs. Jenia Chattopadhyay